Kdo jsem?

…průvodkyně možnostmi, které třeba ještě neznáte, a které Vás dovedou k rozsvícení Vaší vnitřní energie, úsměvu a radosti. 

.....Můj příběh

Čím to vše začalo? …
Když se zpětně zamyslím, řekla bych, že jógou. Jógu jsem začala praktikovat v roce 2017 jako samouk. Bylo neuvěřitelné posouvat hranice svého těla. Vidět, jak rychlá změna probíhá, z téměř neohebného těla do těžších asán…

Přibližně o rok později jsem jsem se rozhodla vzít do svých rukou zdravotní problém, který mě zužoval a omezoval celý život. Jednalo se o ekzémy, kterými jsem trpěla již od malička. Ovšem poslední dva roky jsem, jako bonus, trpěla neskutečným svěděním celého těla. Ve dne, v noci.

Zkoušela jsem přírodní kosmetiku, všelijaké mazání a nic. Nakonec jsem vše řešila s lékaři, co se mnou je, ať se mnou přeci něco dělají. Ovšem z několika lékařských úst, jsem slyšela jen to, že jsem vlastně zdravá a že se nedá nic dělat ale budu se muset do konce života mazat kortikoidní mastí a jíst prášky na alergii. Jiný způsob úlevy neexistuje… Po příchodu domů, jsem se s touhle myšlenkou nedokázala smířit. „Nic mi není?! Ale trápím se s ekzémy a do konce života mám jíst prášky a mazat se kortikoidy? To nechci!“… Začala jsem pátrat po jiných možnostech, které mi prozatím byli skryty. Začala jsem se zajímat o psychosomatiku a o zdravý životní styl. Začala jsem studovat půl roční výživový kurz, abych načerpala dostatek informací o výživě a o tělu a využívala jsem i jiné plnohodnotné zdroje k čerpání informací. Rozhodla jsem se, že se stanu vegetariánkou.

Ovšem vynechání masa jsem nahradila zvýšením mléčných výrobků. Během pár dní se mi ekzémy zhoršily ještě více. Měla jsem jasno… Přes vegetariánství jsem tedy vkročila na čistě rostlinnou stravu. Udělala jsem si kurz na veganskou výživu a hurá do praxe. Chtěla jsem si změnou stravy pomoci, né ublížit. Chtěla jsem tedy načerpat informace, jak se správně stravovat na rostlinné stravě, aby mému tělu nechyběly žádné živiny. Zadařilo se. Mé tělo se začalo čistit. Ekzémy mizely. Svědění pominulo. Akné ustoupilo. Tělo se cítilo lépe. Já jsem se cítila psychicky lépe… Dnes jsem aktuálně vegetariánka. Rok jsem si tvrdě držela veganství a bála se o krok ustoupit, abych se hned „neosypala“ ekzémem. Ale dnes už vím, že „všeho s mírou“. Maso mě neláká. Dám si občas rybku. Ale do budoucna se nebráním ani tomu, že pokud si mé tělo řekne o maso, dám mu ho. 

Tělu je třeba naslouchat a tato zkušenost mě procesem naslouchání tělu velice krásně provedla.

Od roku 2020 se věnuji intenzivněji seberozvoji, poznávání sebe sama. Kdo vlastně jsem?
Jaký je můj potenciál a mé dary? Proč mě nenaplňuje práce která je běžně k mání? V čem je má síla
a mé slabiny? Co mě baví? Jaké jsou mé hranice? Co vše dokážu? Co všechno je možné?… mnoho dalších otázek, které mi objevování mého bytí přináší.

Čchi-kung, jóga, seberozvojové pobyty, semináře, kurzy, individuální terapie, aromaterapie, výroba svíček, strava, šamanský buben, meditace, čas v přírodě, samota, slzy, smích, to vše mi pomáhalo a stále pomáhá k objevování a posilování mé vnitřní osobnosti. V roce 2021 jsem se účastnila skupinových a vícedenních kurzů. V roce 2022 jsem se spíše stáhla k individuálním terapiím, výjimečně skupinový kurzík. Zkusila jsem si i pobyt ve tmě, na kterém jsem strávila 4 a půl dne. Vylezla jsem před ukončením. Cítila jsem, že čas, který jsem tam měla strávit mi takto stačil a potřebovala jsem ven. Na světlo a k přírodě. I přesto to byl silný zážitek, který mě opět posunul v před.

Směr, kterým se zaobírám, mě baví, naplňuje a mám radost z každého člověka, který odchází ode mě s úsměvem je práce s energií a terapie. Prošla jsem certifikovanými kurzy, od mnoha lety zkušených lektorů, které mě naučily a ukázaly jaké jsou možnosti a způsoby v rámci terapií. 

Sama ale stále, během mé praxe objevuji, co je i nadále možné a nemožné a posouvám své hranice, zkušenosti a možnosti dál a dál. Je to nikdy nekončící proces. Často je až překvapující, kam mě to vše dovede, když si to dovolím…
Je pro mě naplňující objevovat svůj svět, posouvat své hranice a budovat to, co mě baví.
Ukazovat lidem možnosti, které třeba ještě neznají a vidět jejich úsměv a radost. Nic víc nedokáže
pohladit po srdci tolik, jako spokojený úsměv, spokojené bytosti…

 

Certifikovaný praktik v rámci ACCESS CONSCIOUSNESS® :
– Access Bars
– Korekce zraku
– MTVSS
– Eliminace, vyhlazení a rozpuštění všech lží uzamčených do těla


Certifikovaný poradce Aromaterapie

Certifikovaný praktik Terapie Duše

© 2023 webové stránky s láskou pro Haničku připravila Hedvika Popková